Yeşil Çay Zayıflatır mı?
15 Mayıs 2024

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çay Zayıflatırmı, günümüzde oldukça gündemde olan yeşil çay ile zayıflama özellikle kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir zayıflama yöntemidir. Bilinen birçok faydası olan yeşil çay kullanımının, en çok tercih edilen kullanımı da zayıflama amaçlıdır. Yeşil çay zayıflatırmı konunun çokça merak edildiği şu günlerde sizleri bilgilendirmek amacıyla yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşacağız.

Yeşil çay zayıflama, konusunda siyah çaya kıyasla daha çok yardımcı olduğu doğrulanmıştır. Fakat bu yeşil çayın doğrudan zayıflattığı veya siyah çayın kilo aldırdığı anlamına gelmez. Yeşil çay sindirim sistemini hızlandırıcı etkisi olduğu için kullanılır. Tek başına kullanıldığı zaman herhangi bir etkisi olmadığından diyet ve beslenme programları ile destek amaçlı kullanılır. Tabi bu etkinin görülebilmesi için yeşil çayın şekersiz veya az şekerli bir şekilde içilmesi gerekir. Bunun yanı sıra aktarlarda veya dışarıda satılan bu yeşil çayın yapımında yapraklar değil de bazı gereksiz şeyler eklendiği için güvenilir markaların tercih edilmesi gerekir.

Yeşil çay zayıflatırmı, yeşil çaydan istenilen etkinin alınabilmesi için kullanımının belli sınırlar içinde olması gerekir. Günde 1 fincan yeşil çay ile zayıflama önerilmektedir. Fazla kullanımı ise zararlıdır. Henüz tam olarak araştırma sonuçları bilinmediğinden hamilelik ve emzirme dönemlerinde hamile kadınların yeşil çayı tüketmesi tavsiye edilmez. Hamilelik döneminde fazla kilolardan kurtulmak isteyen hanımların egzersiz ve spor yöntemlerini tercih etmeleri önerilmektedir.

Yeşil çay ile zayıflama yöntemleri nelerdir?

Yeşil çay ile maden suyu ve limon karışımı günde 1 fincan içildiğinde zayıflamaya oldukça iyi gelmektedir. Bu maddeler sayesinde vücuttaki yağ yakımı hızlanır ve daha çabuk kilo verilebilir. Demleme şeklinde kullanılan yeşil çayın sıcak bir şekilde içilmesi tavsiye edilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yeşil Mercimekli Börek Tarifi ve Malzemeleri

Yeşil Mercimekli Börek Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yeşil Çay Tansiyon Etkisi

Yeşil Çay Tansiyon Etkisi

Yeşil Çay Kaç Kalori?

Yeşil Çay Kaç Kalori?

Açık Yeşil Renk Tonları

Açık Yeşil Renk Tonları

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çay Zayıflatır mı?