Petrol Yeşili Rengi Yapılışı
15 Mayıs 2024

Petrol Yeşili Rengi Yapılışı

Petrol yeşili, Yeşil renkleri içerisinde benim en çok sevdiğim tonudur. Mavi renk ile yeşil rengin karışımı ile oluşan bu renkte yeşil renge göre mavi renk biraz daha fazla eklenerek elde edilir. Son dönemlerin en çok kullanılan kış renklerinden birisidir. Petrol yeşili geçtiğimiz kış ayında yine aynı moda akımı içerisinde çok fazla kullanılmıştır.

Özellikle sarı saçlı, kızılımsı havuç renkli saçlı veya kumral renkli saçı olan bayanlara çok yakışan bu renk gerekli aydınlatıcı renkler ile kombinlendiğinde çok dikkat çekici bir renk olur. Genelde buğday tenli bayanların ve beyaz tenli bayanların seçtiği bu renk açık renklerle kullanıldığında olduğundan çok daha güzel bir görünüm alır. Son dönemlerde özellikle Türk bayanları evliliğin ilk adımı olan nişan kıyafetlerinde çok sık kullandığı bir renktir.

Petrol yeşili gibi birçok yeşil renginin insanlar üzerinde olumlu olumsuz birçok etkisi vardır
  • Yeşilin rahatlama ile getirdiği umursamazlık durumu,
  • Yorgunluk hissi ve tembelliği,
  • İnsanlarda kıskançlık duygusu yaratması gibi psikolojik olumsuzlukları vardır.
Yeşilin bin bir envayi renginden bir tanesi olan bu yeşil renk koyu oluşundan ötürü yazın pek tercih edilen bir ton değildir. Yeşil rengi seven bayanlar toprak renklerinin hepsini çok rahat yakıştığı ve dikkat çekici yaptığı bayanlardır genelde ama, bazen giyimdeki hataları umursamayanlarda kullanırlar. Bu durumda kendi başına çok güzel olan bu renk yanlış kullanım yüzünden vasatın altında bir görünüm sergileyebilir.

Petrol Yeşil rengi, insanlara hissettirdiği doğanın o muhteşem görüntüsünü kendi üzerilerinde hissetmek isteyenlerin tercih ettiği bir renktir. Doğanın kıyafeti dediğimizi yeşil renginin, yumuşak yapısı, giyen kişide hem bir doğa dokunuşu gibi hem de sert, alımlı bir duruşu vardır.

Petrol yeşili giyen kişilerin normal hayatlarındaki karakteristik yapıları hissettirdiği tembellik hissi yüzünden, zaten tembel ve ağır olan insanlarda dahada arttırıcı özellik gösterdiğinden bu tür insanların petrol yeşilinden, hatta yeşilin bütün renklerinden uzak olan ortamlarda iş hayatlarını ve ev yaşantılarını devam ettirmelerinde yarar vardır. Aksi takdirde her iki ortamda da vasatın altında bir iş gücü sergileyeceği için iş yapma konusunda büyük sıkıntılar yaşarlar. Yeşilin renklerinin hepsi güzeldir ama petrol yeşilinin asaleti her zaman daimdir. Renkli günleriniz olsun.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yeşil Rengin Tonları

Yeşil Rengin Tonları

Zümrüt Yeşili Rengi

Zümrüt Yeşili Rengi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Mint Yeşili Renk Tonları

Mint Yeşili Renk Tonları

Su Yeşili Rengi Yapılışı

Su Yeşili Rengi Yapılışı

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Mercimekli Börek Tarifi ve Malzemeleri

Yeşil Mercimekli Börek Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Açık Yeşil Renk Tonları

Açık Yeşil Renk Tonları